Davutoğlu’ndan “Gelecek ve Deva birleşiyor” iddiasına yanıt

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Fox TV’de katıldığı televizyon programında değerli değerlendirmelerde bulundu. Sözcü muharriri Hürmet Öztürk’ün, iki partinin birleşmesi durumunda Ali Babacan’ın Genel Lider, Ahmet Davutoğlu’nun da Onursal Genele Lider olacağına dair haberlerin akabinde iki partinin birleşeceği savı gündeme geldi. Davutoğlu, bahis hakkında açıklama yaptı.

GRUP KURMA GÖRÜŞMELERİ SÜRÜYOR

“Gelecek Partisi, DEVA Partisi, Saadet Partisi ile birlikte parlamentoda birlikte küme kurulacak mı?” sorusuna yönelik Davutoğlu, görüşmelerin gerçekleştirildiğini işaret etti.

Seçim sonrası yenilenen Kabine hakkında da konuşan Davutoğlu, özellikle eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında kıymetli bir savda bulundu.

“TÜM BAKANLARI VEKİL YAPTILAR”

Eski bakanların milletvekili yapıldığını anımsatan Davutoğlu, “Süleyman Soylu’nun bakan olmaması için bütün Bakanlar Şurası’nı milletvekili yaptılar. Benim gördüğüm tablo bu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Soylu’yu tek başına misyondan almak istemediği için, Bahçeli ile ortasında zahmet doğacağı için ‘Tüm bakanları vekil yapacağım’ dedi. Ama 2 bakanı yeniden aynı göreve getirdi.” tabirlerini kullandı.

“BU SİYASİ AHLAKSIZLIKTIR”

İktidarın partisinin, muhalefet partilerinin milletvekillerini etkileyeceği yönelik savları yanıtlayan Davutoğlu “Seçimden evvel aslında teşkilatımıza yönelik kanca attılar. Bu siyasi ahlaksızlıktır. Bunu ortamızda yapacak kimse yok. Zira biz unsurlarla yola çıktık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir