Sabah yazarı Duran: Kılıçdaroğlu üzerinde İmamoğlu baskısı artacak; 6’lı masa, aday belirlemeyi öne çekmek zorunda kalabilir

Sabah yazarı Burhanettin Duran, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaret ettiği teziyle verilen mahpus cezasının orta vadede “Altılı Masa ve CHP içindeki çelişkiyi büyütebileceğini” savundu. 

Duran, “Zira İmamoğlu kendisine verilen dayanağı muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı olma istikametinde kullanmaya başladı bile. Bu kararı 10. Yıl Marşı’yla karşılayan CHP etraflarının Kılıçdaroğlu üzerinde ‘Hadi artık adayı belirleyin, İmamoğlu olsun’ baskısı artacaktır” dedi. 

Duran, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayı belirleme süreci etkilenmeyecek dese de bundan sonra sıkıntı onun denetiminden çıkabilir. Böylelikle 6’lı masa, aday belirlemeyi öne çekmek zorunda kalabilir. Ya da tüm baskılara karşın süreci eski sıralamayla götürür ve sorunun bugünkü hararetini kaybedebilir. Her halükârda 6’lı masa süreç idaresinde hem bir imkân hem de bir meydan okuma ile karşı karşıya.” 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir