Ümit Karan, GMG Kastamonuspor ile ilk antrenmanına çıktı

GMG Kastamonuspor, Teknik Yönetici Metin Akpunar ile yolların ayrılmasının akabinde bu misyona Galatasaray’ın eski futbolcusu olan ve son olarak TFF 2. Lig Beyaz Küme takımlarından 24 Erzincanspor’u çalıştıran Ümit Karan’ı getirdi. Teknik yöneticilik konusunda mutabakata varılmasının akabinde Ümit Karan, GMG Kastamonuspor’un başında birinci idmanına çıktı. İsmail Dikmenli Tesislerinde gerçekleştirilen idmanda futbolcular, yüklü olarak kondisyon çalıştı.

“Önümüze bakmamız lazım”
Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan GMG Kastamonuspor Teknik Yöneticisi Ümit Karan, “Kastamonu’da olmaktan çok memnunum. Daha evvel de geldim. Eşim Kastamonulu. Kastamonu makûs bir süreç yaşadı. Kent olarak, bölgesel olarak makus günler gördü. Bugünlerden ayağa kalkmaya çalışıyor. Ağır bir afet geçirdi kent olarak ayağa kalkmaya çalışıyor. Futbol grubu ayağa kalkmaya çalışıyor. Yere düşmeden ayağa kalkmayı öğrenemezsin. Bundan sonra daha da tabana vuramayacağımıza nazaran daima bir arada bir halde bu kenti en yeterli halde en üstlere taşımamız gerektiğini düşünüyorum. Umarım bizim için iyi olur. Biz inanarak geldik. Kolay bir misyon bizi beklemiyor. Kıymetli maçlarımız var. Toplayabildiğimiz kadar puan toplamamız gerekiyor. Devre ortasında yeterli transferler yapmamız gerekiyor. 5-6 nokta transfer yapmamız gerekiyor ki üstlere yanlışsız tırmanmamız gereken bir süreç bizi bekliyor. Fakat bu süreç kolay olmayacak. Çok çalışmamız lazım. Kadro çok geç toplandı, oyuncular çok geç katıldı takıma. Bunları geride bırakıp önümüze bakmamız lazım. Geriye dönüp baktığınızda bir şey kazanamıyorsunuz. Futbolda hiç bir vakit dün yok bugün var yarın var. İnşallah bizlerde oyuncularımıza bunları anlatacağız. Daha önce Süper Lig’de bile oynayan oyuncularımız var bu takımda. Toplanmak lazım, çalışmak lazım, disiplinli olmak lazım ve coşkulu olmak lazım. İkili uğraş girerken bile oyuncu keyif alması lazım ki bizlerde kenardaki teknik heyet ya da seyirci olarak izlerken oyuncumuzdan zevk alalım. Futbolda her türlü sonuç var ancak kazanmaktan daha hoş bir şey yok. Allah futbolculara yetenek vermiş inşallah bu yeteneklerini en yeterli formda bu alanlarda temsil ederler” dedi.

“Oyunculara inancımız tam”
Takımın başarılı olabileceğine inandığını söyleyen Karan, “Bizim oyunculara ne verebileceğimiz kıymetli. Her şey inanmakla başlıyor. Bizim de oyunculara inancımız tam. Yalnızca alanda değil bir sefer başımızda rahat olmamız gerekiyor. İnanmak lazım, her şey inanmak ile başlıyor. Bizim oyuncularımıza inancımız tam. İskenderun maçında iki tane oyuncumuz sakatlandı. Üzüldük, futbolda bunlar oluyor. Takım zenginliğimiz yok ancak kesinlikle alt yapıdan destek oyuncu arayışına gireceğiz. Birinci idmana çıkıyorum. Allah utandırmasın. Oyuncu yetiştirmeden, kente oyuncu bırakmadan üst liglere oyuncu satmadan bir kulüp her vakit güç ayakta durur. Umarım Kastamonuspor’un da alt yapısında yetenekli oyuncular hem bu dönem bize alternatif olabilecek hem de formayı kapacak oyuncular işin içine girer” tabirlerini kullandı.

İlk defa grubun başında idmana çıktığını belirten Ümit Karan, “İskenderun maçında grubun başında değildik. Maalesef bizler yalnızca maçı izlemeye girebildik. Bugün resmi imzayı attık. Allah utandırmasın. Hepimize, Kastamonu’ya herkese iyi olur. Biz burada uygun işler becerebileceğimi düşünüyorum. Aslında her şey müsait. Kastamonu bana nazaran üst liglere layık bir ekip. Lakin yavaş yavaş çıkmak lazım. Sıkıntı bir süreç yaşadı. Hatta biz öteki kulüplerde ‘Kastamonu lige katılacak mı?’ diye konuşuyorduk. Lakin tebrik etmek lazım bu kadar kısa müddette lakin bu kadar olur. Lider çok çalışıyor. Bir tek kulüp yöneticileri ve liderle olmuyor. Kent olarak, iş adamları olarak, belediye liderlerinden takviye almak lazım. Yoksa hiç kimse tek başına başarılı olamaz” biçiminde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir